KAPAT

  Aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.

  close
  İletişim İçin Tıklayın
  whatsapp
  Aradığınızı bulmanıza yardımcı olabilir miyiz? ara
  06 Ağustos 2017

  Aşkın önündeki en büyük engel işitme kaybı

  Pedakustiker Mehmet Emin Ağaç; işitme kaybının kişilerde duygusal bölünmelere yol açtığını söyleyerek, aşkın önündeki en büyük engel olduğunu açıkladı

  İşitme kaybının, zihinsel gelişimi engellediğini ve kişide duygusal bölünmüşlüğe yol açtığına dikkat çeken Pedakustiker Mehmet Emin Ağaç, “İşitme sorunu aşkın önünde büyük bir engeldir” dedi.

  Geçtiğimiz yıl piyasaya çıkardığı “İşitme Cihazları ve Uyarlama Metodları” adlı kitabı, akademik çevrelerde büyük ses getirerek, ülkemizde ve yurtdışında bir çok üniversitede Odyoloji Bölümü’nde ders kitabı olarak okutulan Pedakustiker Mehmet Emin Ağaç, hazırlığı devam eden ve yakında piyasaya çıkacak olan yeni “İşitme Cihazı Teknolojisi” adlı yeni kitabının bir bölümünü, “İşitme kaybı ile ne değişir?” konusuna ayırdı…

  İşitme kaybının “Zihinsel gelişimin önünde büyük bir engel olduğuna” dikkat çeken Pedakustiker Mehmet Emin Ağaç, “Zihinsel gelişim sorunu yaşayan daha az hayal eder. Hayallerin zayıflaması veya hayal tedirginliği olur” dedi.

  SAMİMİYET VE GÜVEN EKSİKLİĞİ

  “Buna bağlı olarak işitme sorunu olan insanda duygusal bölünmüşlük yaşanır, negatif enerji artar” diyen Ağaç, şöyle devam etti: “Duygusal bozukluk, duyguları besleyen faktörleri yok edebiliyor. Örneğin sevgi yok olabiliyor. Samimiyet yok olabiliyor. Samimiyetsizlik ise güvensizliği yol açar. İnsan karşısındaki kişiye yeteri derecede güvenmediğinde, sevginin gelişmesi, beslenmesi zayıflar ve sevgi aşk seviyesine yetişmeden yok olur.”

  Ağaç, işitme kaybının kişiyi, ailesinden, çevresinden ve toplumdan soyutlayarak, içine kapanmasına yol açabildiği gibi, işitme kaybı olup ta terapi desteği almayan evli eşlerin de arasını açarak büyük sorunların oluşmasına neden olduğuna işaret etti.

  Kaynak: https://www.haberturk.com/saglik/haber/1067109-askin-onundeki-en-buyuk-engel-isitme-kaybi

  Paylaş :