KAPAT

  Aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.

  close
  Aradığınızı bulmanıza yardımcı olabilir miyiz? ara

  Çift Taraflı Cihaz Takmanın Faydaları  Kulağın durumu diğer çift yaratılan organlar gibidir. Vücudun doğal olarak iki göze, iki burun kanalına, iki ayak, iki el ve iki kulağa ihtiyacı vardır. Vücudun kendi doğal mekanizması dahilinde çalışması en ideal olanıdır. Bir organın tam veya kısmi hasar görmesi, tüm vücudu etkiler. Örnek olarak, iki gözde görme sorunu varken tek göze gözlük takmak ne ise, iki kulakta işitme kaybı olduğunda tek kulağa cihaz takma da aynı durumdur.

  Hatta fonksiyonel olarak duymak, görmekten daha önemlidir. Beynin rahat çalışması ve seslerin çift taraflı gelmesi, yön tayini ve seslerin rahat algılaması açısından iki kulakta işitme kaybı varsa aynı model aynı tip cihaz takma mecburiyeti vardır. Ayrıca seslerin dengeli gelmesi, az tonlu sesle daha fazla algılamayı sağlar, beyni yormaktan kurtarır.

  Özellikle çocukların sesleri erken tanımasını, anlaşılır hale gelmesini ve doğru işitmesini sağlar. Bununla beraber zamanla ihtiyaç olan sesler alınır, istenmeyenler devre dışı kalır. Kişinin seslere erken konsantrasyonu sağlanır.

  Paylaş :
  Yazar Kutusu

  Odyolog Bilal Kaya

  1993 Çanakkale doğumlu olan Bilal Kaya, 2016 yılında İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa Odyoloji bölümünden mezun olmuştur. 2017 yılından beri Si-Ser İşitme Merkezleri bünyesinde Eğitim ve İş Geliştirme Sorumlusu olarak görev yapan Bilal Kaya, şirket içi eğitimlerden ve şirket dışı sunumlardan sorumludur. Ayrıca, İşitme Cihazları Akustik & Odyoloji Derneği (İCAAD) genel sekreterliği görevini yürütmektedir.