KAPAT

  Aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.

  close
  İletişim İçin Tıklayın
  whatsapp
  Aradığınızı bulmanıza yardımcı olabilir miyiz? ara
  20 Ağustos 2019

  Destekleyici Dinleme Cihazları

  Çocuğunuzun mevcut işitme cihazının yanı sıra, teknolojide bir numara olan destekleyici dinleme cihazları kullanması sınıfta, çoklu konuşma ortamlarında, multimedya ve telefon kullanırken kolaylıklar sağlamaktadır.

  FM Sistemi Nedir

  FM sistemi ses kaynağındaki sesi direk işitme cihazı üzerinden kullanıcıya aktaran kablosuz bir teknolojidir. Normal işiten bireylerde gürültü konuşma anlaşılırlığı üzerinde olumsuz etki yaratmaktadır. İşitme kayıplı çocuklar ve bireylerde bu anlaşılırlık gürültü ile birlikte daha da düşmektedir.

  FM sistemlerinde ses kaynağında bir alıcı mikrofon bulunur. Mikrofona bağlı alıcı bu sesleri alarak radyo frekanslarına çevirip işitme cihazına bağlı olan FM alıcısına aktarır.  Ses işitme cihazına aktarılmış olur. İşitme cihazı bu sesi doğru şekilde yükselterek mesafe ne kadar uzak olsa bile kullancının yakınında imiş hissi uyandırır. FM sistemleri çocukların akademik gelişimlerine önemli katkı sağlamaktadır.

  Çocuğunuza eğer okulda yardımcı dinleme araçları kullandırmayı düşünüyorsanız öğretmenlerin kullanım talimatlarını bilmeleri ve sistemle ilgili teknik destek almaları gerekmektedir.