KAPAT

  Aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.

  close
  İletişim İçin Tıklayın
  whatsapp
  Aradığınızı bulmanıza yardımcı olabilir miyiz? ara

  En İyi İşitme Cihazı Hangisidir?

  Cihaz sınıflandırmasında belirli bir norm olmamakla birlikte gelişen teknoloji ile beraber sınıf standartları da sürekli değişmektedir. Bu sınıflandırmada cihaz içerisinde kullanan algoritmalar, çipler, uzaktan bağlantı teknolojileri, mikrofon ve hoparlör teknolojileri, malzeme kalitesi gibi birçok etken ele alınmaktadır. Bu etkenlerden bir veya birkaçının değişmesi dahi cihazlarda farklı standartları beraberinde getirmektedir. Örneğin günümüzde en üst seviyede olan bir cihaz, yeni teknolojiler ile beraber daha düşük bir seviyede konumlanabilir.

  İşitme kayıplarında, bireysel beklentileri karşılayan cihaz tipinin ve modelinin seçilmesi gerekmektedir. Esasen kişi için en iyi işitme cihazı, hem ses performansı hem kullanım rahatlığı hem de estetik açıdan kullanıcıyı en rahat hissettiren işitme cihazıdır. İşitme beklentilerini karşılamayan, yaşamı yeterince kolaylaştırmayan, rahat kullanılmayan hiçbir cihaz kullanıcıyı memnun edemez. Bununla beraber işitme cihazı teknolojik anlamda ne kadar yeterli ve kaliteli olursa olsun, kullanan kişiye doğru şekilde uyarlanmadığı sürece herhangi bir anlam ifade etmez. En iyi işitme cihazı, kişinin işitme kaybına ve beklentilerine göre doğru şekilde uyarlanmış, teknik açıdan yeterli işitme cihazıdır diyebiliriz.

  Tüm bu etkenlere baktığımızda, işitme cihazınızı kurumsal bir işitme cihazı merkezinden almanızı öneririz. İşitme cihazı alırken mutlaka birden fazla işitme cihazını denemelisiniz. Memnun kaldığınız işitme cihazını, işitme cihazı uzmanına belirtin ve kendi fikrini öğrenin. İşitme kaybınıza göre size denen işitme cihazlarından, memnun kaldığınız işitme cihazı sizin için en iyi işitme cihazıdır. Fiyat ve görünüm, cihaz seçiminde önemli kriterler olmasına rağmen esas dikkat edilmesi gereken konu işitme kaybınıza göre size en rahat duyma performansını sağlayacak cihazı edinmek olacaktır.

  En İyi İşitme Cihazları

  Marka model sorunsalı olmadan günlük yaşantınızda sizi rahat ettiren cihaz en iyi işitme cihazıdır. Si-Ser İşitme Merkezlerinde, işitme kaybınıza uygun dünyanın en iyi işitme cihazları, doğru uygulama ile deneniyor. Earnet firmasının Aria, Nano, Elite ve Royal serileri bu alanda en kaliteli işitme cihazı grubundadır. Siz de en yakın şubemize gelerek dilediğiniz işitme cihazını deneyebilir ve doğru duymanın rahatlığına hemen kavuşabilirsiniz.

  Si-Ser İşitme Merkezleri olarak sağlıklı günler dileriz.

  Paylaş :

  Odyolog Bilal Kaya

  1993 Çanakkale doğumlu olan Bilal Kaya, 2016 yılında İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa Odyoloji bölümünden mezun olmuştur. 2017 yılından beri Si-Ser İşitme Merkezleri bünyesinde Eğitim ve İş Geliştirme Sorumlusu olarak görev yapan Bilal Kaya, şirket içi eğitimlerden ve şirket dışı sunumlardan sorumludur. Ayrıca, İşitme Cihazları Akustik & Odyoloji Derneği (İCAAD) genel sekreterliği görevini yürütmektedir.