KAPAT

  Aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.

  close
  Aradığınızı bulmanıza yardımcı olabilir miyiz? ara

  En İyi İşitme Cihazı Hangisidir?  Cihaz sınıflandırmasında belirli bir norm olmamakla birlikte gelişen teknoloji ile beraber sınıf standartları da sürekli değişmektedir. Bu sınıflandırmada cihaz içerisinde kullanan algoritmalar, çipler, uzaktan bağlantı teknolojileri, mikrofon ve hoparlör teknolojileri, malzeme kalitesi gibi birçok etken ele alınmaktadır. Bu etkenlerden bir veya birkaçının değişmesi dahi cihazlarda farklı standartları beraberinde getirmektedir. Örneğin günümüzde en üst seviyede olan bir cihaz, yeni teknolojiler ile beraber daha düşük bir seviyede konumlanabilir.

  İşitme kayıplarında, bireysel beklentileri karşılayan cihaz tipinin ve modelinin seçilmesi gerekmektedir. Esasen kişi için en iyi işitme cihazı, hem ses performansı hem kullanım rahatlığı hem de estetik açıdan kullanıcıyı en rahat hissettiren işitme cihazıdır. İşitme beklentilerini karşılamayan, yaşamı yeterince kolaylaştırmayan, rahat kullanılmayan hiçbir cihaz kullanıcıyı memnun edemez. Bununla beraber işitme cihazı teknolojik anlamda ne kadar yeterli ve kaliteli olursa olsun, kullanan kişiye doğru şekilde uyarlanmadığı sürece herhangi bir anlam ifade etmez. En iyi işitme cihazı, kişinin işitme kaybına ve beklentilerine göre doğru şekilde uyarlanmış, teknik açıdan yeterli işitme cihazıdır diyebiliriz.

  Tüm bu etkenlere baktığımızda, işitme cihazınızı kurumsal bir işitme cihazı merkezinden almanızı öneririz. İşitme cihazı alırken mutlaka birden fazla işitme cihazını denemelisiniz. Memnun kaldığınız işitme cihazını, işitme cihazı uzmanına belirtin ve kendi fikrini öğrenin. İşitme kaybınıza göre size denen işitme cihazlarından, memnun kaldığınız işitme cihazı sizin için en iyi işitme cihazıdır. Fiyat ve görünüm, cihaz seçiminde önemli kriterler olmasına rağmen esas dikkat edilmesi gereken konu işitme kaybınıza göre size en rahat duyma performansını sağlayacak cihazı edinmek olacaktır.

  İşitme cihazının kalitesini belirleyen başlıca faktörler nelerdir; 

  • Detaylı ve özenli bir Ar-Ge sonucunda ortaya konulan yazılım,
  • Ses işlemleme özelliklerinin günümüz teknolojilerine olan uygunluğu,
  • Kanal ve bant sayısı,
  • Hoparlör ve mikrofon gibi temel parçaların kalitesi,
  • Malzeme kalitesi, dayanıklılığı ve kullanılan malzemenin sağlığa uygunluğu,
  • Çeşitli çevre ve iklim şartlarına olan uygunluğu.

     Her sektör gibi işitme ve işitme cihazı sektörü de sürekli gelişen bir yapıya sahiptir. İnsanların duymaları için geliştirilen ilk cihazlar boyut olarak büyük ve eski teknolojilerle geliştirilmiş, daha kaba ve ilkel sesler üreten cihazlar iken; yıllar içerisinde teknolojinin gelişmesiyle cihazların boyutları, dayanıklıkları ve en önemlisi ses kaliteleride gelişerek çok daha kaliteli bir hale gelmiştir. Analog işlemciler yerini dijital işlemcilere, 1-2 kanallı ve bantlı işlemciler yerlerini 32 kanal ve banda kadar çıkan işlemcilere bırakmışlardır. Kullanıcıların takip edilmesiyle onların memnuniyet ve istekleri doğrultusunda dış dünyadaki sesi insan kulağına uygun hale getiren yazılımlar en ideal seviyeye getirilmiş; hoparlör, mikrofon ve diğer parçaların kalitesi en üst düzeye çıkarılmıştır.

    Yukarıdaki özellikler işitme cihazının kendisiyle ilgili olan kalitesini belirleyen faktörler olmakla birlikte, cihazın kaliteli şekilde çalışmasını belirleyen bir diğer faktörde cihazın alındığı kurumun profesyonelliği ve cihazı uyarlayacak ekibin uzmanlığıdır. Kullanılacak cihaz ne kadar kaliteli olursa olsun düzgün bir uyarlama olmazsa kullanıcı beklediği verimi alamayacaktır. Cihazın kaliteli olması kadar temin edildiği yerin de kaliteli ve profesyonel olması, kaliteli bir işitmenin vazgeçilmez faktörüdür.

  En İyi İşitme Cihazları

  Marka model sorunsalı olmadan günlük yaşantınızda sizi rahat ettiren cihaz en iyi işitme cihazıdır. Si-Ser İşitme Merkezlerinde, işitme kaybınıza uygun dünyanın en iyi işitme cihazları, doğru uygulama ile deneniyor. Earnet firmasının Aria, Nano, Elite ve Royal serileri ve Nano3, Aria, Smart, TIE, TIE-X, BiyoniX serileri bu alanda en kaliteli işitme cihazı grubundadır. Siz de en yakın şubemize gelerek dilediğiniz işitme cihazını deneyebilir ve doğru duymanın rahatlığına hemen kavuşabilirsiniz.

  Si-Ser İşitme Merkezleri olarak sağlıklı günler dileriz.

  Paylaş :
  Yazar Kutusu

  Odyolog Bilal Kaya

  1993 Çanakkale doğumlu olan Bilal Kaya, 2016 yılında İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa Odyoloji bölümünden mezun olmuştur. 2017 yılından beri Si-Ser İşitme Merkezleri bünyesinde Eğitim ve İş Geliştirme Sorumlusu olarak görev yapan Bilal Kaya, şirket içi eğitimlerden ve şirket dışı sunumlardan sorumludur. Ayrıca, İşitme Cihazları Akustik & Odyoloji Derneği (İCAAD) genel sekreterliği görevini yürütmektedir.