KAPAT

  Aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.

  close
  İletişim İçin Tıklayın
  whatsapp
  Aradığınızı bulmanıza yardımcı olabilir miyiz? ara

  En Kaliteli İşitme Cihazı

  İşitme cihazı kullanacak her birey; sağlığını, yaşantısını ve psikolojisini olumlu yönde geliştirecek bir cihaz kullanmayı ve sesleri kaliteli şekilde duymayı istemektedir. Doğuştan işitme kaybı olan cihaz kullanıcılarını bir kenara koyacak olursak, yaşantısına normal işiterek başlayan ve hayatının ilerleyen döneminde çeşitli sebeplerle çeşitli şekillerde işitme kaybı yaşayan bireyler duyma konusunda işitme kayıpları olmadıkları ve normal şekilde duydukları döneme özlem duymaktadırlar. Bu bireyler işitme cihazıyla tekrar eskisi gibi her sesi duymaya başlasalar dahi sesi nasıl duydukları, hangi netlik oranında duydukları kullandıkları cihazın kalitesiyle alakalıdır.

     İşitme cihazının kalitesini belirleyen başlıca faktörlerse şunlardır;

  * Detaylı ve özenli bir Ar-Ge sonucunda ortaya konulan yazılım,

  * Ses işlemleme özelliklerinin günümüz teknolojilerine olan uygunluğu,

  * Kanal ve bant sayısı,

  * Hoparlör ve mikrofon gibi temel parçaların kalitesi,

  * Malzeme kalitesi, dayanıklılığı ve kullanılan malzemenin sağlığa uygunluğu,

  * Çeşitli çevre ve iklim şartlarına olan uygunluğu.

     Her sektör gibi işitme ve işitme cihazı sektörü de sürekli gelişen bir yapıya sahiptir. İnsanların duymaları için geliştirilen ilk cihazlar boyut olarak büyük ve eski teknolojilerle geliştirilmiş, daha kaba ve ilkel sesler üreten cihazlar iken; yıllar içerisinde teknolojinin gelişmesiyle cihazların boyutları, dayanıklıkları ve en önemlisi ses kaliteleride gelişerek çok daha kaliteli bir hale gelmiştir. Analog işlemciler yerini dijital işlemcilere, 1-2 kanallı ve bantlı işlemciler yerlerini 32 kanal ve banda kadar çıkan işlemcilere bırakmışlardır. Kullanıcıların takip edilmesiyle onların memnuniyet ve istekleri doğrultusunda dış dünyadaki sesi insan kulağına uygun hale getiren yazılımlar en ideal seviyeye getirilmiş; hoparlör, mikrofon ve diğer parçaların kalitesi en üst düzeye çıkarılmıştır.

    Yukarıdaki özellikler işitme cihazının kendisiyle ilgili olan kalitesini belirleyen faktörler olmakla birlikte, cihazın kaliteli şekilde çalışmasını belirleyen bir diğer faktörde cihazın alındığı kurumun profesyonelliği ve cihazı uyarlayacak ekibin uzmanlığıdır. Kullanılacak cihaz ne kadar kaliteli olursa olsun düzgün bir uyarlama olmazsa kullanıcı beklediği verimi alamayacaktır. Cihazın kaliteli olması kadar temin edildiği yerin de kaliteli ve profesyonel olması, kaliteli bir işitmenin vazgeçilmez faktörüdür.

  Beyaz earnet işitme cihazı Kahverengi earnet işitme cihazı Siyah earnet işitme cihazı

  Paylaş :

  Odyolog Bilal Kaya

  1993 Çanakkale doğumlu olan Bilal Kaya, 2016 yılında İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa Odyoloji bölümünden mezun olmuştur. 2017 yılından beri Si-Ser İşitme Merkezleri bünyesinde Eğitim ve İş Geliştirme Sorumlusu olarak görev yapan Bilal Kaya, şirket içi eğitimlerden ve şirket dışı sunumlardan sorumludur. Ayrıca, İşitme Cihazları Akustik & Odyoloji Derneği (İCAAD) genel sekreterliği görevini yürütmektedir.