KAPAT

  Aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.

  close
  İletişim İçin Tıklayın
  whatsapp
  Aradığınızı bulmanıza yardımcı olabilir miyiz? ara
  16 Ağustos 2017

  FM sistem ve Yardımcı Dinleme Sistemi

  FM Sistem Ve Yardımcı Sistemler

  FM sistemi sesi kaynağından direkt olarak kulağa aktaran kablosuz bir sistemdir.

  FM sistemleri  tüm işitme kayıplı bireyler için iyileştirilmiş sinyal sağlamasına rağmen, özellikle çocuklar için uygundur.

  Orta, ileri ve çok ileri derecede işitme kaybı olup, işitme cihazı ya da implant kullanması gereken tüm işitme kayıplı çocuklar, okul günü içinde sınıflarında ya da açık alanda eğitim alırken, işitme cihazlarından maksimum yarar sağlayabilmeleri için kullanılması gerekmektedir.

  Sadece işitme kayıplı çocuklar değil aynı zamanda dikkat eksikliği, öğrenme güçlüğü, işitsel nöropati ya da işitsel işlemleme bozukluğu olan çocuklar için de yarar sağlar.

  Düşük şiddetli konuşma seviyelerinde ve gürültü varlığında testin yapılması; işitme cihazı ve sınıf içerisinde FM sistem kullanma gerekliliğini ve işitsel eğitim alınması ihtiyacını etkin olarak ortaya koyar.

  FM cihazları, okul ya da ev ortamında, bir grup ya da tek bir işitme kayıplı çocuk ile öğretmen ya da anne/baba arasındaki mesafe sorununu ortadan kaldırarak konuşma seslerinin daha net iletilmesini amaçlar.

  Sesleri karıştırmadan ve sınıf uğultusundan etkilenmeden yalnızca öğretmenine konsantre olan öğrenci eğitim konusunda önemli bir problemi ortadan kaldırır.