KAPAT

Aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.

  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Mesajınız
close
randevuBilgi Al
bize-ulasBize Ulaş
Takipte kalın!
Aradığınızı bulmanıza yardımcı olabilir miyiz? ara

Görünmeyen İşitme Cihazı

Si-Ser İşitme Merkezleri olarak, kullanıcılarımızdan en çok aldığımız taleplerden birisinin görünmeyen işitme cihazı olması bizi şaşırtmakla beraber mikro cihazlarımıza duyulan güvenin bir sonucu olarak bizleri mutlu da etmekte. İşitme kaybıyla yaşamak istemeyen ancak işitme kaybının da bilinmesini istemeyen kişiler için görünmeyen işitme cihazları her zaman ilk tercih oluyor. Biz de bu yazımız da görünmeyen işitme cihazlarının ne denli talep edilebilir olduğunu sizlere açıklamak istedik.

İşitme kaybı, görme bozukluğu gibi bir organ kusurudur. Esasında görme problemi yaşayan birisinin gözlük kullanması ne kadar normalse, işitme problemi yaşayan birisinin işitme cihazı kullanması da o kadar normaldir. Ancak ülkemizde işitme cihazına karşı yaşadığımız önyargıdan dolayı görünmeyen işitme cihazı neredeyse her işitme kayıplının ilk tercihi olmaktadır. Ancak biz işitme profesyonelleri bu durumdan bazı zamanlarda rahatsızlık yaşamaktayız. Çünkü kişi işitme kaybına uygun olup olmadığını bilmeden, sadece görünüm sebebiyle ısrarla görünmeyen işitme cihazı isteyebilmekte. Ve ne yazık ki görünmeyen işitme cihazı kendisine uygun değil ise, herhangi bir cihaz kullanımını da reddeden birçok işitme kayıplı birey mevcut. Si-Ser İşitme Merkezleri olarak 5 yıldır cihaz kullanan ve eşinin hala cihaz kullandığını bilmediği bir hanımefendi kullanıcımız var. Bu gibi durumların aşılabilmesi için öncelikli olay toplumumuzda işitme bilincinin farkındalığının artması. Ve bunun yanında işitme cihazının sağır kişilerde değil, işitme kaybı yaşayan kişilerde kullanıldığının net bir şekilde idrak edilerek işitme cihazı kullanıcılarına sağır muamelesi yapılmaması.

Görünmeyen işitme cihazları en küçük kulak içi işitme cihazları olarak tanımlanabilir. Kulak kanalının iç kısmına yerleştirilen bu cihazlar dışarıdan görünmemekte ve kullanan kişiye kendisini daha rahat hissettirmektedir. Ancak görünmeyen işitme cihazlarının görünüm yönünden sağladığı bu avantajın yanında bazı dezavantajları da vardır. Görünmeyen işitme cihazları kulak kanalı genişliğine doğrudan doğruya bağlı cihazlardır, çok küçük kulak kanalına sahip kişilere uygulanamamaktadır. Bunun yanında görünmeyen işitme cihazları çok küçük cihazlar olduklarından dolayı küçük hoparlörlere sahiptirler, bu da görünmeyen işitme cihazlarının yalnızca kısıtlı işitme kayıplarında kullanılmasını beraberinde getirir. Görünmeyen işitme cihazları yalnızca hafif ve orta dereceli işitme kayıplarında uygulanabilmektedir.

Görünmeyen işitme cihazları işitme kaybınızın gizli kalmasını sağlar. Görünüm ve kullanım kolaylığı sayesinde çokça tercih edilen işitme cihazları arasındadır. İhtiyaç durumunda görünmeyen işitme cihazları hakkında daha çok bilgi almak ve ücretsiz deneme yapmak için Si-Ser İşitme Merkezleri’nin Türkiye genelinde bulunan 68 şubesinden size en yakın olanına giderek işitme uzmanı arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Si-Ser İşitme Merkezleri sağlıklı günler diler.

Paylaş :