KAPAT

  Aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.

  close
  Aradığınızı bulmanıza yardımcı olabilir miyiz? ara

  Gürültü Mağduru Olmayın  Gürültüden kaynaklanan işitme kaybı kalıcıdır, sakın siz de gürültü mağduru olmayın. Bu konudaki tavsiyelerimizi dikkate almanızı öneririz.

  1. 85 dB’den yüksek sesli ortamlarda bulunmayınız. Eğer zorunlu olarak bulunuyorsanız, gürültüye karşı tıkaç kullanınız. Günümüzde gelişen tıkaç sanayi, her türlü gürültülü ortamlar için farklı seçenekler sunmaktadır. Frekanslara göre ayarlanabilen ses şiddetini makul seviyeye indirgeyen tıkaçlar, hem gürültüyü azaltmakta, hem de normal iletişim olanağını sunmaktadır. Zamanında alınacak bu basit ve ekonomik önlem, sizleri büyük risklerden kurtarmaktadır.
  2. Gürültü kaynaklarından uzak durunuz. Gürültü kaynağına yaklaştıkça etkisi artar.
  3. Yüksek sesle müzik dinlemeyiniz. Yüksek sesli ortamlardan uzak durunuz. Mecbur kaldığınızda en kısa zamanda yeri terk ediniz veya tıkaç kullanınız.
  4. Makine başında çalışıyorsanız, mutlaka makinenin çıkardığı ses şiddetini ölçtürünüz ve önlem alarak çalışınız.
  5. Mesleki açıdan silah taşımak zorunda olan personelin, eğitim esnasında mutlaka maske veya tıkaç kullanmaları gerekir.
  6. Kullandığınız makine, alet eğer 85 dB den yüksek ses çıkarıyorsa, mutlaka profesyonel bir firmadan tıkaç hizmeti alınız ve çalışırken kullanınız.
  7. Pamuk ve basit yöntemlerle kulaklarınızı tıkamayın.  Zira size pek yardım etmeyecektir. Geçici psikolojik rahatlatmanın dışında sizlere faydası olmayacaktır.
  Paylaş :
  Yazar Kutusu