KAPAT

  Aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.

  close
  Aradığınızı bulmanıza yardımcı olabilir miyiz? ara

  İşitme Cihazı Markaları  İşitme cihazı temin edecek bireyler, hangi işitme cihazı markalarının daha iyi olduğunu ve daha kaliteli olduğunu merak etmektedirler. Dünya üzerinde 25’ten fazla işitme cihazı markaları olmasına rağmen, işitme cihazı üreticisi olan firma sayısı bu sayıya ulaşmamaktadır. Bazı büyük firmalar üretici kimlikleriyle birden fazla markaya sahiplik yapmaktadırlar. İşitme cihazı üretimi yapan bu firmaların hepsi, ülkemiz pazarına da cihaz temin etmektedir. Yani dünyanın çeşitli yerlerinde, çeşitli teknolojilerle, çeşitli firmaların ürettiği cihazların neredeyse hepsine ülkemizde de ulaşabilmekteyiz. Ancak burada önemli olan konu temin edilen işitme cihazının markasından öte, kişiye olan uygunluğu ve işitme kaybına sağladığı kazancın verimidir.

  Marka bazında işitme cihazı üreticisi firmaların çeşitli ülkelerden çıktığını görmekteyiz ancak örneğin merkezi Avrupa’da olan bir firmanın üretim yaptığı yer Hindistan, Çin, Singapur gibi ülkeler olabilmektedir. Uzak doğu ülkelerinde üretilen bazı cihazların ise firmaların merkez ülkelerinde üretilen cihazlara göre biraz daha kalitesiz olabildikleri yıllar içerisinde gözlenmiştir. Buna bakarak işitme cihazı markalarının kurulduğu yerin tek başına yeterli olmadığını ve üretildiği yerin de önemli olduğunu dikkate almamız gerektiğini öngörebiliriz.

  Avrupa, Amerika, Uzak Doğu ve Türkiye başlıca işitme cihazı menşei olan ülkelerdir. İşitme cihazı markaları ve kaliteleri konusunda önemli olan nokta cihazın hangi ülkeye ait bir marka olduğu değildir. Çünkü birçok işitme cihazı markası kurulduğu ülkede değil uzak doğu veya 3. Dünya ülkesinde üretim gerçekleştirmektedir. Bununla beraber her firma ve markanın ekonomik, orta seviyeli ve yüksek kaliteli cihazları bulunmaktadır.

  İşitme Cihazı Markaları Tercihi Önemli mi?

  Günümüzde teknolojik tüm işitme cihazları ülkemizde satılmaktadır. Detaylı işitme testleri neticesinde, işitme cihazı uzmanları sizin için uygun cihazı belirleyecektir. Burada, işitme cihazı markasından çok, size önerilen işitme cihazı modelidir. Her marka içinde ekonomik seriden premium serilere kadar farklı modelleri vardır. Hiç bir zaman marka bağımlısı olmayın, size hiç bir marka size hizmet vermez. Şu ülke bu ülke markaları diyerek sizi tuzağa düşürmeye çalışanlardan uzak durunuz.

  Ülkemizde satılan cihazların kalite seviyesi genelde iyidir. Kurumsal bir işitme merkezinden ürün aldığınızda, hizmet güvenceniz olur, hakkınızı arayabilirsiniz. Kendilerinde bir maharet olmayıp, sürekli markanın arkasına sığınarak sizi ikna etmeye çalışanlardan uzak durunuz çünkü onların size sunacakları hizmet sınırlıdır. Duyma akustik sektöründe hizmet veren ve ürün üreten tüm üreticilerin seviyeleri ve ürünleri birbirine çok yakın ve benzerdir. Zaten büyük şirketlerin ARGE’si genelde bir merkezden sürdürülür.

  İşitme Cihazı Neye Göre Seçilmelidir?

  İşitme cihazı temin edecek kişilerin dikkat etmeleri gereken asıl konu cihazın markası değil; işitmesine kattığı verim, kişiye sağladığı rahatlık ve yaşantısına kattığı değerlerdir. Her markanın cihazlarında kullandığı teknoloji farklıdır; bu da farklı markaların farklı kayıplarda farklı memnuniyet seviyelerine sahip olduğunu anlamamıza yardımcı olmaktadır. Örneğin anlama beklentisi olan bir kullanıcıya hitap edecek cihaz A markasının imza cihazı iken, sesleri daha doğal duymak isteyen bir kullanıcıyı memnun edecek cihaz B markasının kendisine özgü teknolojik altyapısıyla ortaya çıkardığı bir cihaz olabilir.

  Firmaların teknolojiye olan ilgileri, araştırma-geliştirme için olan bütçeleri, kalite standartları ve hitap ettiği merkez kullanıcıların ihtiyaç ve istekleri tercih edilmelerinde önemli kıstaslarıdır. Bir güney Amerika firması cihazlarını geliştirirken kendi toplumunun ihtiyaç ve isteklerine öncelik tanırken, ülkemizde üretilen cihazlarda ise dikkat edilen hususlar halkımızın işitme kayıplarının şekilleri ve dereceleri, kaybı olan bireylerin istekleri ve ihtiyaçlarıdır. Cihazın kullanıcıya ulaştırılacağı ülkenin iklimi dahi cihazın ömrünü ve işlevini etkilemektedir. Tüm bu kıstaslar göz önüne alındığında seçilecek işitme cihazı markalarının adından öte kullanıcıya ne kadar hitap ettiği, cihazın kullanıcıya olan uygunluğu ve kullananın cihazdan ne oradan fayda sağlayacağı ön plana çıkmaktadır.

  Earteknik Marka Ödülü

  İşitme sektöründe dünyanın en büyük 7 işitme cihazı üreticisi arasında bulunan Ear Teknik, Tüketici Akademisi’nin yaptırdığı araştırmada, “Sektöründe En Tanınan ve En Güvenilen Marka” seçildi

  İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde Türkiye’nin AB’ye girme sürecinde yakın destekçisi eski Almanya Başbakanı Gerard Shroder’in de katıldığı  ödül töreninde, ödülü Ear Teknik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Ağaç aldı.

  Ödüle ilişkin bir açıklama yapan Mehmet Emin Ağaç, “Ear Teknik, birbiri ardına geliştirdiği yeni teknolojik ürünlerle bir dünya markası olma yolunda hızla  ilerliyor. Umarım başarılı bir şekilde işitme engellilere yardımcı olacağız” dedi.

  İşitme cihazlarında asıl önemli olan konu; kişiye en uygun işitme cihazının seçilmesi, uygulanması ve satış sonrasındaki hizmetin kalitesidir. Si-Ser İşitme Merkezlerinde işitme uzmanlarımız gözetiminde işitme kaybınıza en uygun cihaz seçilerek kulağınıza göre uygulanır ve satış Türkiye genelindeki 68 şubemizden ve yaygın servis ağından faydalanırsınız. Kaliteli hizmet anlayışı ile kulak arkası, kulak içi ve diğer tüm işitme cihazı modellerine ulaşmak için sizleri en yakın şubemize bekliyoruz.

  İşitme cihazları markaları tercihi önemli mi? 

  Günümüzde teknolojik tüm işitme cihazları ülkemizde satılmaktadır. Detaylı işitme testleri neticesinde, işitme cihazı uzmanları sizin için uygun cihazı belirleyecektir. Burada, işitme cihazı markasından çok, size önerilen işitme cihazı modelidir. Her marka içinde ekonomik seriden premium serilere kadar farklı modelleri vardır. Hiçbir zaman marka bağımlısı olmayın, size hiç bir marka size hizmet vermez. Şu ülke bu ülke markaları diyerek sizi tuzağa düşürmeye çalışanlardan uzak durunuz.

  Ülkemizde satılan cihazların kalite seviyesi genelde iyidir. Kurumsal bir işitme merkezinden ürün aldığınızda, hizmet güvenceniz olur, hakkınızı arayabilirsiniz. Kendilerinde bir maharet olmayıp, sürekli markanın arkasına sığınarak sizi ikna etmeye çalışanlardan uzak durunuz çünkü onların size sunacakları hizmet sınırlıdır. Duyma akustik sektöründe hizmet veren ve ürün üreten tüm üreticilerin seviyeleri ve ürünleri birbirine çok yakın ve benzerdir. Zaten büyük şirketlerin ARGE’si genelde bir merkezden sürdürülür.

  Paylaş :
  Yazar Kutusu

  Odyolog Bilal Kaya

  1993 Çanakkale doğumlu olan Bilal Kaya, 2016 yılında İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa Odyoloji bölümünden mezun olmuştur. 2017 yılından beri Si-Ser İşitme Merkezleri bünyesinde Eğitim ve İş Geliştirme Sorumlusu olarak görev yapan Bilal Kaya, şirket içi eğitimlerden ve şirket dışı sunumlardan sorumludur. Ayrıca, İşitme Cihazları Akustik & Odyoloji Derneği (İCAAD) genel sekreterliği görevini yürütmektedir.