KAPAT

  Aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.

  close
  Aradığınızı bulmanıza yardımcı olabilir miyiz? ara

  İşitme Cihazı Olanlara Seyahat Önerileri  İşitme cihazı kullanımı bünyesinde dikkat edilmesi gereken pek çok konu bulunmaktadır. Kişilerin normal yaşamları içerisinde dikkat ettiği konular seyahat döneminde artmaktadır. Seyahat sürecinde kişilerin işitme cihazı bünyesinde önemsemediği konular sorunlar oluşturmaktadır. İşitme cihazı kullanımında en önemli hususlardan birisi pil ihtiyacı olmaktadır. Kişiler seyahat süresine göre yanlarında yedek pil bulundurmalıdırlar.

  Belirtilen kullanım durumları hem kişinin keyifli bir seyahat geçirmesi hem de sağlıklı bir yaşam açısından önemli olmaktadır. İşitme cihazı ile seyahat dönemi başlangıcında kişilerin cihazlarını kullanıma hazırlamaları, pil durumlarını kontrol etmeleri ve cihaz bünyesinde kullanım kalitesini arttırıcı olarak denetleme sağlanmalıdır. Cihaz bünyesinde bulunan özellikler kontrol edilerek seyahat durumu oluşturulmalıdır.

   

  İşitme Cihazı Seyahate Hazırlık

  Kişilerin sağlıklı bir şekilde işitme durumunu oluşturmaları işitme cihazlarının kaliteleri ile sağlanmaktadır. Seyahat bünyesinde kişiler cihazlarının durumları kontrol ettirilmediğinde sorunlar yaşanmaktadır. Uzun yol bünyesinde kişilerin mutlaka yedek pil ihtiyacını karşılamaları gerekmektedir. Hazırlık süreci içerisinde kişiler seyahat süresine göre işitme cihazı kutusu ve çantasının koruma amacı ile yanlarında bulundurmaları önemli olmaktadır.

  Seyahat edilecek alan cihaz kullanım ve hazırlık süreci içerisinde göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Nemli ve sıcak olan alanlarda cihazın verimli çalışmasını koruma amaçlı alınan kutu ve çanta ile muhafazası sağlanmalıdır. Nemli ortamlarda cihaz kullanımında büyük sıkıntılar oluşabilmektedir. Nem giderici tablet ya da nem kurutma kutusu gibi önlemlerin uygulanması cihazın kullanım ömrünü ve verimini arttıracaktır.

   

  Seyahatte İşitme Cihazında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Kişiler seyahat sürecinde farklı sorunları ile karşılaşabilmektedir. İşitme cihazında göz önünde bulundurulmayan durumlar yolu sıkıcı ve sorunlu şekilde geçmesine neden olmaktadır. İşitme cihazlarının kullanım ömrünü kuru olarak kullanılması sağlamaktadır. Aynı şekilde seyahat bünyesinde de kişiler hijyen durumlarına ve cihazın kuruluğuna dikkat ederek sağlıklarını da güven altına alabilmektedir.

  Pil kullanımı bünyesinde kişiler pil değiştirme sürecinde belirli süre beklemelerinde daha verimli sonuç alabilmektedir. İşitme cihazı kullanan kişilerin uçak ile seyahatlerinde de dikkat etmesi gereken durumlar bulunmaktadır. Kulağın havalanma problemi var ise ve kulak basınç dengesini kurmakta zorlanıyorsa uçak seyahati sırasında işitme cihazını kullanmamak daha sağlıklı olabilir. Sağlık açısından ve işitme cihazı tavsiye açısından kişilerin kullanımı açısından temizlik durumu da önem vermeleri gerekmektedir. Belirli bir süre sonrasında kişilerin cihaz temizliğine dikkat ederek kullanımlarına devam etmeleri işitme açısından ve sağlık açısından etkili olmaktadır.

   

  Paylaş :
  Yazar Kutusu

  Odyolog Bilal Kaya

  1993 Çanakkale doğumlu olan Bilal Kaya, 2016 yılında İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa Odyoloji bölümünden mezun olmuştur. 2017 yılından beri Si-Ser İşitme Merkezleri bünyesinde Eğitim ve İş Geliştirme Sorumlusu olarak görev yapan Bilal Kaya, şirket içi eğitimlerden ve şirket dışı sunumlardan sorumludur. Ayrıca, İşitme Cihazları Akustik & Odyoloji Derneği (İCAAD) genel sekreterliği görevini yürütmektedir.