KAPAT

  Aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.

  close
  Aradığınızı bulmanıza yardımcı olabilir miyiz? ara

  İşitme Cihazları

  Beklentilerinizle uyumlu üstün donanım ve zevkinize uyumlu ses konforu... Earnet İşitme Cihazları ile sevdiklerinizle her an keyifle işitmenin mutluluğunu yaşayacaksınız!

  İşitme problemlerine getirilecek çözümlerin teknolojiye uygun olması beklenir. İnovatif bir anlayış çerçevesinde geliştirilen işitme cihazları, estetik kaygıları da yok etmelidir. “En iyi işitme cihazı hangisidir?” gibi bir değerlendirme yapabilmek ise mümkün değildir. Çünkü kulak cihazı seçiminde en doğru kararı odyolog/odyometristler verecektir..

  Her ihtiyaca uygun bir model üreten ve bu işitme cihazı çeşitleri ile hayatı pozitif hale getiren Si-Ser, bu vizyonu sayesinde diğer işitme cihazı markaları arasından sıyrılmaktadır. Beş farklı seri sunan Si-Ser; bu serilerden her birini farklı bir amaç için sergiler.

  Si-Ser'de Sunulan İşitme Cihazı Serileri


  Siser, Earnet işitme cihazları beş ayrı seride sınıflandırılır. Earnet Royal, Earnet Tie, Earnet Nano3, Earnet Elite ve Earnet Aria 6 şeklinde isimlendirilen seriler, tasarımından imkanlarına kadar farklı alternatifler üretir. İşitme uzmanınızın önerileri ve kişisel ihtiyaçlar doğrultusunda yapılacak seçimler, tercih ne olursa olsun geleceğe umutla bakmaya yardımcı olur.

  Teknolojinin en hızlı geliştiği çağımızda, işitme sorunu yaşayanların  ilk modüler sisteme sahip olma ve harika bir ürünle tanışma zamanı geldi. Diğer satılan tüm cihazlardan farklı donanıma sahip olan TIE Modüler, yeni bir işitme tarzını ve maksimum işitme zevkini sunuyor. TIE modüler, üç temel parçadan oluşur. TIE modüler sistemimiz, sesleri doğal hale getirip belirginleştirmek ve konuşmaları rahat anlamak için, doğal kulak işletim sistemini taklit ediyor.

  Earnet Royal Serisi iki üyeye sahiptir. Royal Kulak Arkası & OpenFit İşitme Cihazları ve Royal Kulak İçi İşitme Cihazları, bu seri içerisindedir. Anatomik uyumluluk göz önünde bulundurularak yapılan tasarımlar konforlu bir kullanım sunarken; aynı zamanda estetik bir görünüm de sağlamış olur.

  Bir diğer seri olan Earnet Nano3, İşitme kayıplı bireylerin işitme ve anlama sorunlarını, yüksek teknoloji sayesinde azaltarak onlara diyalog ve mutluluk yolunu açıyor. Bu sayede işitme kayıplılarının tekrar duymalarına ve hayatlarını güzelleştirmelerine, yaşamlarını kolaylaştırmalarına ve sesler dünyasıyla tanıştırmalarına katkı sunmaya devam ediyor.

  Earnet Elite serisi doğala yakın bir ses sunar. Müzik dinleme gibi sosyal faaliyetler sırasında önem kazanan Earnet Elite serisine ait işitme cihazları, sinyal çözünürlüğüyle de ön plana çıkar. Bununla beraber yüksek frekans seslerinde normalden daha yüksek kazanç sağlayan Earnet Elite Serisi, persentil algoritmalarıyla günümüzde en çok tercih edilen seriler arasına girmiştir.

  Si-Ser’in son serisi olan Earnet Aria 6’da ise akıllı işitme teknolojileri sunulur. Kulak içi işitme cihazı ile birlikte kulak arkası, micro ve openfit türlerde bulunur. Temel amaç iletişim eksikliğini ortadan kaldırıp huzurlu ve özgür bir yaşam sağlamaktır.

  İşitme Cihazının Kullanımı


  İşitme cihazının seçimi gibi işitme cihazının kullanımı da dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesidir. Kullanım bağlamında işitme cihazının takılması ve işitme cihazının çıkarılması, bahsedilmesi elzem iki ayrı detaydır. Cihazların takılmasında da çıkarılmasında da hassasiyet gösterilmesi tavsiye edilir.

  Bununla birlikte pil düzeylerinin düzenli kontrolü ve temizliğin aksatılmaması da önerilir. Pil düzeyinin azaldığı durumlarda cihaz, size uyarı verecektir. Cihaz bez ya da kâğıt havlu yardımıyla kolaylıkla temizlenebilir. Mutlaka rutin hale getirilmesi gereken temizlik işleminde su kesinlikle kullanılmamalıdır. Ayrıca gündelik yaşam sırasında da işitme cihazlarının sıvı ile temasından kaçınılmasına dikkat edilmelidir.
  İşitme cihazı kullanmanın avantajları pek çok yönden değerlendirilebilir. İletişim eksikliğinin giderilmesi bir yana doyasıya müzik dinlemek, tiz sesleri dahi layıkıyla hissedebilmek ve tüm bunları minik bir alet sayesinde kolaylıkla yaşayabilmek, işitme cihazı kullanmanın başlıca avantajlarıdır. Ayrıca yukarıda bahsedilen serilere ait bazı cihaz türlerinde gürültü azaltıcı sistemden veri kaydı imkanına kadar birçok özellik de bulunur. Bu işitme cihazları ile teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanmak mümkün hale gelir ve böylece işitmek, standartların da üzerinde bir aktiviteye dönüşebilir.

  İşitme Cihazı Fiyatları


  İşitme cihazı fiyatları hakkında net bir aralık belirtmek mümkün değildir. Dört farklı seri ve bu seriler altında sınıflandırılmış cihazların her biri farklı bir fiyata sahiptir. Fiyatlandırmada işitme cihazının tipi ile birlikte barındırdığı olanaklar da etki gösterir. Buna karşın Si-Ser; üstün özellikteki işitme cihazlarını her bütçeye uygun olarak sizlerle buluşturur.

  İşitme uzmanının önerileri ile birlikte kararlaştırılacak işitme cihazı; kulak içi, kulak arkası ya da nano gibi farklı türler arasından seçilir. Yapılacak bu seçimde fiyat da önemli bir etkendir ancak işitme cihazı kullanımının temel amacının, yaşam standartlarını maksimum seviyeye yükseltmesi gerektiği unutulmamalıdır. Bu nedenle cihaz seçimi yaparken fiyat kalite performansına özellikle dikkat edilmelidir.