KAPAT

  Aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.

  close
  Aradığınızı bulmanıza yardımcı olabilir miyiz? ara
  20 Ağustos 2019

  Kiminle Konuşmanız Gerekir

  Çocuklar İşitme Kaybı Nasıl Anlaşılır

  Çocuğunuzun işitme kaybı olduğunu düşünüyorsanız hızlı hareket etmeniz,  bu aşamada fazla endişelenmeden hareket etmek gerekir. İlk olarak, bir işitme sağlık uzmanıyla temas kurun veya yönlendirme için aile hekiminizle görüşün. Aşağıdaki teşhis ve yöntemlerle ilgili uzman işitme sağlık uzmanınıza danışınız. Çocuğunuz için izlenecek en iyi yol ve yöntemleri belirlemenizde size yardımcı olacaklardır.

  KBB- Kulak Burun Boğaz Hekimleri kulak hastalıklarınının teşhis ve tedavisi konusunda en yetkili kişilerdir. Çocuğunuzun işitme kaybının tedavi edilip edilemeyeceğini belirleyecektir (örn; ilaç veya cerrahi müdahale gerekip gerekmediği) hekiminin kontrolünden sonra odyologlar tarafından yapılacak testlerle işitme kaybı ve kulak bozuklukları tespit edilecektir. Kalıcı işitme kaybının teşhisi konulması durumunda KBB hekimi tarafından işitme cihazı kullanabilir raporu verilecektir.

  Cihazların düzgün uyarlanması için kurumsal bir işitme merkezi tarafından uygulamanın yapılması ve takip edilmesi gerekmektedir.