KAPAT

  Aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.

  close
  Aradığınızı bulmanıza yardımcı olabilir miyiz? ara

  Kulak Çınlaması Nasıl Geçer?  Kulak Çınlaması Belirtileri Nelerdir?

  Tinnitus kulak çınlaması ya da beyin kaynaklı seslerin kişi tarafından duyulmasıdır. Sürekli olan, belirli bir ses karakteri ve şiddeti olan, kişinin genellikle sessiz ortamlarda duyduğu ancak çevreden gelmeyen sesler tinnitusun en büyük belirtisidir.

  Kulak Çınlaması Tanısı Nasıl Konulur?

  Öncelikle kişi, tinnitusun farkına varır. Sonrasında vakit kaybetmeden bir KBB polikliniğine başvurur ve şikayetlerini anlatır. Buradan odyoloji departmanına yönlendirilen bireye çınlama testi yapılır. Bu test ile çınlamasının ses karakteri, frekansı, şiddeti bulunarak çınlamaya karşı nasıl bir yol izleneceğine karar verilir. Yine alınan Anamnez ile çınlamanın subjektif mi objektif mi olduğu belirlenir ve gerekirse başka dallara konsülte edilebilir.

  Kulak Çınlaması Tedavisi

  Tinnitus’un çeşidi ve kaynağına göre farklı terapi çeşitleri uygulanabilir. Tüm Tinnitus çeşitlerine iyi gelen bir terapi metodu hala keşfedilmiş değil. Sektörde çok farklı terapi yöntemleri uygulanmaktadır. Hastalık kaynağına göre Tinnitus’u sakinleştirmek için farklı uygulamalar tercih edilebilir. Bunların başında; İşitme Cihazları,  Kombi İşitme.

  Cihazları, Tinnitus Cihazları, TRT (Tinnitus Retraining Therapy), Psikolojik Destek Terapisi, Akupunktur, Elektromanyetik Stimülasyon gibi terapiler sayılabilir.

  Kronik hale gelmiş Tinnitus’u iyileştirmek ne yazık ki mümkün değildir. Kronik Tinnitus‘ta terapinin temel amacı çınlama sesini tamamen susturmak değildir. Kişinin bu sabit olan gürültüyle beraber yaşamasını sağlamak ve daha az etkilenmesini öğretmektir. Terapi bir süreçtir, kısa süreli değildir. Beyin, başarılı uygulanan terapi sayesinde bu sesi zaman içinde unutabilir.

  Tüm terapiler arasında en başarılı terapi ise, içinde Tinnitus terapi algoritmaları bulunduran ve kombi olarak adlandırılan işitme cihazıyla yapılan terapidir.

  Uzmanlarımız size uygun olan terapi çeşitlerini önereceklerdir. Uzmanlarımızdan randevu alarak bir program dâhilinde terapiye katılabilirsiniz.

  İşitme cihazıyla yapılan terapi, Tinnitus tedavisinde ilaç ile tedavi bir seçenek olsa da hala çok başarılı bir ilaç bulunmuş değildir. ABD Gıda ve İlaç Dairesi(FDA) tarafından onaylanan bir ilaç veya alternatif tıp ürünü de günümüz itibariyle mevcut değil. Farklı kaynakların ürünü olan Tinnitus’a sebebiyet veren kaynak bulunup düzeltilebilirse tedavi için bir ümit doğabilir. Eğer Tinnitus’a neden olan kaynak belli ise, KBB hekimiyle beraber çalışmak terapide başarı oranını artırabilir. Tinnitus’a göre farklı terapi metotları uygulanabilir. Denenmiş başarılı metotlar ise; TRT(Tinnitus Retraining Therapy),

  T-FIS, Tinnitus Frekans İzolasyon Sistemi Ümit Veriyor

  Yaşam kalitenizin devam etmesi ve iç huzurun beslenmesi için daha az stres yaşayarak “Earnet T-FIS klinik ispatlı cihazları” ile tekrar huzura kavuşabilirsiniz. Kulak çınlamanız azaltılabilir veya tamamen duyulmaz hale gelebilir. Earnet’in mini estetik cihazları, bireysel çözümler sunarak harikalar sağlar. Kombi cihazlar T-FIS ile hem işitmenizi iyileştirir hem de sizi tedirgin eden ve strese sokan çınlamanızı azaltır veya yok eder. Dar bant ve geniş bant, giriş ve çıkış seslerini kontrol ederek kulak çınlamanızı zaman içinde hafifletir, hayata kaldığınız yerden daha mutlu bir şekilde devam edebilirsiniz.

  KBB Hekimi

  Tinnitus vücudun bir yakarışıdır, bir imdat çağrısıdır. Bu sebeple istem dışı bir ses işitiyorsanız hızlıca bir KBB doktoruna baş vurmalısınız. Tanı, teşhis ve tedavi için geciktikçe sorun daha da kronikleşecektir. İlk üç ay, tedavi ve terapi için çok önemli bir zaman dilimidir. Doktorların yapacağı tetkikler sonucunda gerekli gördüğü bir tedavi/terapi uygulayabilir veya tavsiye edebilir. Bu terapinin başarı oranı Tinnitus kaynağına göre değişkenlik göstermektedir.

  Kulak Çınlaması Terapi Cihazları

  Earnet’in üretmiş olduğu klinik ispatlı T-FIS Sistemi(Tinnitus Frekans İzolasyon Sistemi) kişisel ihtiyacınıza cevap verecek şekilde dizayn edilmiştir. Tedavisi olmayan Tinnitus’u modern Earnet teknolojisi ile sakinleştirmek mümkündür.

  Bazı durumlarda Tinnitus’a işitme kaybı da eşlik ederken, bazen de sadece Tinnitus görülebilir. Her iki durumda da Si-Ser uzmanları, Earnet’in yüksek teknoloji ürünü olan T-FIS algoritmalarıyla kulak çınlamanızı sakinleştirebilir, böylece kaybetmiş olduğunuz huzura yeniden kavuşabilirsiniz.

  Tinnitus’u sakinleştirmek için iki farklı grupta Tinnitus terapi cihazları bulunmaktadır:

  Si-Ser Odyoloji uzmanları size uygun cihaz ve terapiyi seçerek sağlığınıza ve mutluluğunuza katkıda bulunacaklardır

  İşitme Çınlaması Olanlara Çözümler

  Earnet kombi işitme cihazlarıyla hem işitmeniz iyileşecek hem de çınlamanız sakinleşecektir. Earnet Nano Serisi ile işitme ve çınlama cihazlarıyla kulak çınlamasına çare olmaktadır.

  Farklı model ve stillerde sunulan ürünler ihtiyacınızı giderecek şekilde dizayn edilmiştir.

  Earnet, klinik ispatlı kombi cihazlarında bulunan T-FIS uygulaması ile, özlem duyduğunuz kelimelere ve melodilere yeniden kavuşabilirsiniz. Diğer taraftan T-FIS ile çınlama stresinden kurtulabilirsiniz.

  Earnet, T-FIS uygulamasının olduğu tüm seriler, kişisel ihtiyaca göre uyarlanabilir. Kişiye göre uyarlama sayesinde çınlama baskılanır. Seslerin beyne düzenli şekilde girmesini sağlar. Seslerin işlemesine ve etraf seslerinin ayırt edilmesine ve sinyallerin  algılanmasına katkı  sunar. İşitme stresini azaltır. Sinyalleri filtreler.

  Sadece Çınlaması Olanlara Yönelik Çözümler

  Earnet kombi işitme cihazlarıyla hem işitmeniz iyileşecek hem de çınlamanız sakinleşecektir. Farklı model ve stillerde sunulan ürünler ihtiyacınızı giderecek şekilde dizayn edilmiştir. Earnet, klinik ispatlı kombi cihazlarında bulunan T-FIS uygulaması ile, özlem duyduğunuz kelimelere ve melodilere yeniden kavuşabilirsiniz. Diğer taraftan T-FIS ile çınlama stresinden kurtulabilirsiniz. Earnet, T-FIS uygulamasının olduğu tüm seriler, kişisel ihtiyaca göre uyarlanabilir Seslerin beyne düzenli şekilde girmesini sağlar. Seslerin işlemesine ve etraf seslerinin ayırt edilmesine ve sinyallerin algılanmasına katkı sunar. İşitme stresini azaltır. Sinyalleri filtreler.

  Paylaş :
  Yazar Kutusu

  Odyolog Bilal Kaya

  1993 Çanakkale doğumlu olan Bilal Kaya, 2016 yılında İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa Odyoloji bölümünden mezun olmuştur. 2017 yılından beri Si-Ser İşitme Merkezleri bünyesinde Eğitim ve İş Geliştirme Sorumlusu olarak görev yapan Bilal Kaya, şirket içi eğitimlerden ve şirket dışı sunumlardan sorumludur. Ayrıca, İşitme Cihazları Akustik & Odyoloji Derneği (İCAAD) genel sekreterliği görevini yürütmektedir.