KAPAT

  Aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.

  close
  Aradığınızı bulmanıza yardımcı olabilir miyiz? ara

  NANO İşitme Cihazları Genel Özellikleri  Artık sadece tavsiye yetmez, sorunu olanlar Nano kullanarak mutlu olabilirler.

  Nano serisi farklı amaçlar için kullanılabilir.

  • a) En modern teknoloji ve bilgi ile donatılmış 8 kanallı Nano, konforlu ortam oluşturmak için bir işitme sisteminde beklenilenden daha fazla donanıma sahiptir. Her ortamda, her koşulda kullanıcısına en güzel ortamlar oluşturur, yapay zekâsı sayesinde otomatik geçişler yapar.Mevcut işitme cihazları içinde en hızlı hareket kabiliyetine sahip, en üstün teknoloji ile çalışmaktadır. Her yaşa, her ortama uyumlu olan Nano sınıfının en mükemmel işitme cihazıdır.
  • b) İşitme kaybının yanı sıra, çınlaması olan kişilere göre özel frekans izolasyon sistemiyle donatılmış mükemmel bir duyma ve rehabilitasyon cihazıdır. Çınlamanın şiddetine ve frekansına göre cihaz uyarlanabilir. Nano, modern dijital programları ve teknolojik donanım sayesinde çınlamanın şiddetini ve frekansını ( 500-7250 Hz) kontrol altına alabilir. Yaşamdan kopmadan, çevre ile diyalog içinde kalarak tüm sesleri duyabilir, çınlama ise  izole edilir ve zararsız hale getirilir.
  • c) Şehir yaşamı ve sanayinin oluşturduğu aşırı gürültülere birçok bünye tahammül edemez duruma gelmiştir. Bünye hassasiyeti giderek artmaktadır. Gürültü kaynakları, kontrol dışı olduğundan birçok insan bu gürültüyü duymak zorunda bırakılmaktadır. İnsanların elinde kalan tek şey, kendilerini korumaktır.Korumadığı zaman, başta kalıcı işitme kaybı olmak üzere başka hastalıklara da davetiye çıkarmaktadır. Nano’nun görevi burada başlar, kişinin duymak istediği sesi duyurmak, rahatsız olan sesleri yok etmek, bünye üzerinde oluşan ses baskısını düşürmektir. En modern filtreleme sistemine sahip Nano, aşırı gürültülerden kurtulmak için ‘’gürültüden korunma’’ cihazı olarak da kullanılabilir.
  • d) Sadece çınlaması olan insanların rahat bir şekilde kullanabildiği, çınlama bastırma cihazıdır. Cihazın en büyük özelliği
  1. Hızlı çalışarak ihtiyacı karşılaması, konforlu sesi sunması,
  2. Frekansa ve ses şiddetine uyarlanabilir olması. Müzmin sorun olan çınlama, belirli frekanslarda oluşur ve belirli bir ses şiddeti üretir. Sorunun çözümü olarak kullanılan Nano frekans izolasyon sistemi, frekansa göre uyarlanarak ihtiyaç olan frekansta belirli ses şiddeti üretebilir ve frekansı izole edebilir.
  3. Çınlama şiddetinin kontrol altına alınabilmesidir. Çınlama şiddetinin ölçümünden sonra, doğal ses jeneratörü ile kişiyi rahatsız eden ses seviyesini kontrol etmeye yarar.

  Performans Kaydı

  Cihazın kullanım süreleri, beğenilen hafızalar, pil tüketimi ve en çok kullanılan ses seviyesinin kaydı tutulur. Yeni program yapılırken; beğenilen ayarlar iyileştirilir, diğer ayarlar ise yeniden düzenlenir. Hasta hakkında yaklaşık 500 veri toplayabilen cihaz hafızası, performansı artırmak için belirli dönemlerde veriler incelenir ve ihtiyaca göre güncellenir. Kullanıcı için aynı zamanda performans raporlama görevi üstlenir.

  Artık kullanıcı kontrol altındadır.

  Yeni nesil endüstri lideri -Uyarlanabilen ötme iptali teknolojisi (UFT)

  Hiç kimse, kullanmış olduğu cihazın sesinden rahatsız olmak istemez. Hiç kimse, çevrede oluşan ani seslerin değişiminden rahatsız olmak istemez. Hiç kimse, konuşmayı zorlaştıran ani ötmelerden hoşlanmaz. UFT teknoloji; ani ses değişimlerinde rahatsızlık veren ve algılamayı zorlaştıran ötmeyi kontrol altına alır ve sesi mükemmelleştirir. UFT, ötmenin oluşmaması için daha hızlı hareket ederek, olası ötmeleri otomatik olarak yok eder ve ötmeyi engeller. Konuşma emniyeti, daha fazla adaptasyon ve daha fazla sabit kazanç sağlar. UFT ile beraber teknoloji harikası olan ‘’anti-entrainment’’ ses karışıklığını önler ve var olan sesleri dengeler. UFT 750 Hz ile 6750 Hz frekans aralığında aktiftir.

  • Daha sade, daha belirgin daha hızlı ses,
  • Daha hızlı hesaplama yeteneği
  • Optimize Edilmiş Çift Çekirdekli Hesaplama Gücü
  • Ultra Yüksek Ses açıklığı
  • Ultra-düşük pil tüketimi
  • Benzersiz esneklik
  • Sınıfında en iyi geliştirilmiş işitme sistemleri.

  Çok kanallı MPO (maksimum güç çıkışı sınırlaması)

  Çevremizde her gün farklı ortamlara girer ve farklı seslerle karşılaşırız. Her sesin frekansı ve ses şiddeti farklıdır. İşitme cihazı kullanan kişiyi rahatsız eden seslerden korumak için, kişiye özel  uyarlanabilen çok kanallı MPO devreye sokulur, çıkış gücü sınırlandırılır, kullanıcı rahatsız edici seslerden emniyete alınır. MPO çıkış sıkıştırma limitlime, bağımsız olarak her 8 kanalda farklı seviyelerde ayarlanabilir

  Gelişmiş Katmanlı Gürültü Baskılama™ (GGB)

  Anlama yeteneği düşük insanların, gürültülü ortamlarda anlamaları daha da zorlaşabilir ve anlayabilmeleri için çaba harcamaları gerekir. Örneğin, gürültülü fabrika ortamı veya yoğun trafiğin olduğu, iş makinelerinin çalıştığı bir ortamda konuşan kişiyi anlamak gerçekten zordur. Ancak sorun çözümsüz değildir.

  Anlamanın artması için, gürültülerin zayıflaması, insan seslerinin belirginleşmesi gerekiyor. GGB teknolojisi, çevre gürültülerini, on iki gürültü baskılama bandıyla her frekansta aktif müdahale eder, gürültüleri azaltır ve teknolojik harikalar sunar.

  Yumuşak bastırma özelliği ile düşük seviye gürültüsünü azaltır ve mikrofon gürültüsünü düşürür. Ayrıca çevre gürültüsünü ve konuşmanın içindeki gürültüyü de azaltır. Düşük yoğunluktaki gürültüler için arttırılan gürültü baskılama sistemi devreye girer. Konuşmayı kesintiye uğratmadan konforlu duymayı sağlar.

  Aşırı gürültülü ortamlar için ayrıca, daha etkili 17 dB gürültü düşürme ve baskılama özelliğiyle konuşmalara belirginlik kazandırır.

  7750 Hz’e kadar genişlemiş frekans hareket aralığı ile tüm konuşmalara emniyet sağlar. GGB aynı zamanda gürültü temizleyici olarak ta adlandırılabilir.

  Dinamik nokta tespiti

  Kanalın her biri sessiz sesleri işitilebilir seviyeye yükseltir, konuşmayı bastıran yüksek sesleri de azaltır. Bulunan çevreye ve ortama göre atak ve toparlanma sürelerini otomatik ayarlar.

  Performans artıran süre düzenleyiciler

  Kritik ortamlarda anlama yeteneğini optimize etmek için otomatik devreye girer. Parazitli seslerin oluşmasını engeller, seslerin doğal akışını sağlar.

  8 kanalın her birinde sıkıştırma oranı ihtiyaca göre farklı olup, farklı filtreleme sistemi devreye girer. Sesler ortama göre analiz edilir, büyük bir işitme keyfi  sağlar.

  Uyarlanabilen yönlü mikrofon prosesi

  Her gün farklı ortamlara girer ve farklı ses tonlarıyla karşılaşırız. Her ortamın kendine özgün yapısı var. Genelde ortamların değişimi üzerinde bir etkimiz olamaz. Ortamın negatif etkisinden bizi koruyacak olan, uyarlanabilen yönlü mikrofon sistemidir. Ortamın değişmesiyle, kullanıcıyı aşırı gürültülerden koruduğu gibi anlamasına da yardımcı olur. Omni’den yönlü mikrofona geçişte müdahale ihtiyacı olmadan, yapay zekâ kendisi kara verir. Kullanıcı hiçbir şekilde ortam değişiminin korkusunu yaşamaz.

  Yönlü mikrofonun faydaları;

  • Duymak istediğiniz sese odaklanır,
  • Ortamın ihtiyacına göre otomatik devreye girer.
  • Arka plan gürültüleri düşürür
  • Gürültülü ortamlarda konuşma-duyma kalitesini artırır.

  Nano nasıl yardımcı olur?

  • Tinnitus Terapisi için Dijital Gürültü Jeneratörü, var olan Tinnitus’tan daha yüksek, temiz, doğal ve dijital ses üreterek, Tinnitus’u baskılar.
  • Verilen ses, EQ kazanç ayarlarıyla şekillendirilebilir.
  • EQ kazanç ayarlarıyla frekans uyarlaması yapılabilir.
  • Karışık modlu uygulamalarda kullanılabilir.
  • İhtiyaca göre seçilen cihaz, farklı hafıza seçenekleri sunmaktadır.
  1. Mikrofon (duymak için)
  2. TC ( FM sistemine bağlanmak vb. için)
  3. Mikrofon +Telefon + FM sistemi için
  4. Çınlamayı bastıran doğal ses Jeneratörü
  5. Çınlamayı bastıran doğal ses Jeneratörü+ TC
  6. Yönlü Mikrofon
  7. ADM Mikrofon
  8. İşitme kaybı olmayıp sadece çınlama varsa, doğal ses jeneratörü ile mükemmel netice elde edilebilir.

  Yeni yüksek performans

  • 130 Nanometre Donanım.
  • Yeni nesil uyarlanabilen ötme yok edici,
  • 12 kademeli gürültü azaltma kanalı,
  • 8 sürekli zaman ayarlı geniş dinamik alan sıkıştırma kanalı,
  • 8 Kanal çıkış limiti
  • Uyarlanabilen yönlü proses
  • Performans veri kaydı
  • Tinnitus terapisi için kontrollü gürültü jeneratörü
  • 17 dB çevre gürültülerini düşürür.
  • Her yerde ve her zaman maksimum algılama sağlar
  • Sınıfının en performanslı cihazı

  Earnet Nano Farkını Yaşamak İçin

  Sesler açık ve nettir,

  Earnet Nano farkı, hızlı zaman ayarlı,
  Gürültülü ortamlarda dahi maksimum rahatlık,
  Telefonla daha rahat konuşma olanağı,
  Bir yandan ötmenin oluşmasını engellerken diğer taraftan, konuşmanın kalitesini muhafaza eder.
  İnce tasarım. Ergonomik kabin,

  Tek cihazda farklı kullanım amaçlı,

  Maksimum anlama kabiliyeti,
  Extra özelliklere sahip, daha esnek yapı
  Cihazın yeterli ses verdiğini kanıtlamak için, cihazla frekans testi,

  4 farklı program seçeneği,
  3 Konfor programı,

  1 Tinnitus terapi programı, (Tinnitus veya M+ Tinnitus)
  1 Otomatik telefonla konuşma programı, (cihaza göre değişir)
  – Zayıf pil sinyali,
  – Yönlü, adaptif, Omni mikrofon seçenekleri,

  -Daha kapsamlı bir seri, tüm kanal içi çeşitleri (CIC, ITC, ITH) cihazları, BTE boynuzlu ve açık uygulama seçenekleri.

  Paylaş :
  Yazar Kutusu