KAPAT

Aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.

  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Mesajınız
close
randevuBilgi Al
bize-ulasBize Ulaş
Takipte kalın!
Aradığınızı bulmanıza yardımcı olabilir miyiz? ara

SGK işitme cihazı için ne kadar ödeme yapıyor?

SGK işitme cihazları için zaman zaman artırımlar yapmakla birlikte güncel olarak işitme cihazı için ödediği tutar brüt 750 TL dir. Sosyal güvenlik kurulu çalışanlar için %20 kesinti yaparak işitme cihazı alımında 600 TL ödemektedir.İşitme cihazı fiyatlarını etkileyen pekçok faktör bulunmaktadır.SGK işitme ödeme yapacağı işitme cihazı için asgari özellikler belirtmiş ve halihazırda emekliler için brüt 750 TL(net 600 TL) ödemektedir.

SGK işitme cihazı için emeklilere 750 TL(net 600 TL) ödeme yapmaktadır.

SGK işitme cihazı için emeklilerin bakmakla yükümlü olduğu 4 yaşından küçük çocuklar için 1.350 TL brüt(1215 TL net)  ödeme yapmaktadır.

SGK işitme cihazı için emeklilerin bakmakla yükümlü olduğu 5-12 yaş aralığındaki çocuklar için 1.200 TL brüt (1080 TL net)ödeme yapmaktadır.

SGK işitme cihazı için emeklilerin bakmakla yükümlü olduğu 13-18 Yaş aralığındaki çocuklar için 1.125 TL brüt (1012 TL net)ödeme yapmaktadır.

İşitme cihazı için SGK çalışanlara net 600 TL ödemektedir.

İşitme cihazı için SGK çalışanların bakmakla yükümlü olduğu 4 yaşından küçük çocuklara 1.080 TL net ödeme yapmaktadır.

İşitme cihazı için SGK çalışanların bakmakla yükümlü olduğu 5-12 yaş aralığındaki çocuklar için 960 TL net ödeme yapmaktadır.

İşitme cihazı için SGK çalışanların bakmakla yükümlü olduğu 13-18 yaş aralığındaki çocuklar için 900 TL net ödeme yapmaktadır.

 

SGK işitme cihazı ödemesini vatandaşa değil sözleşme yaptığı işitme cihazı satış ve uygulama merkezlerine yapmaktadır. İşitme cihazı fiyat aralıkları değişkendir, SGK karşılığı iyi bir işitme cihazı almak mümkün değildir iyi bir işitme cihazı için mutlaka fark talep edilecektir.Siser işitme merkezlerinin SGK ile sözleşmesi vardır.SGK kapsamında işitme cihazı almak isteyen kişiler Türkiye genelindeki Siser işitme merkezlerini ziyaret ederek detaylı bilgi alabilir ve işitme cihazı denemesi yapabilirler.

 

SGK işitme cihazı için belirli dönemlerde katkı payını artırabilmektedir.SGK 2019 işitme cihazı katkı payı brüt olarak 750 TL dir.SGK emekli, çalışan ve yaş  grupları için yukarıda belirtilen farklı tutarlarda destek vermektedir.

 

İşitme cihazı SGK ödemeleri için 81 ildeki SGK il müdürlüklerinde de güncel  bilgi alınabilir veya sağlık uygulama tebliğleri incelenebilir.

 

Paylaş :