KAPAT

Aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.

  • Adınız Soyadınız
  • Telefon Numaranız
  • E-posta Adresiniz
  • Mesajınız
  • KVKK Aydınlatma metni’ni Okudum, Onaylıyorum
close
randevuBilgi Al
bize-ulasBize Ulaş
Takipte kalın!
Aradığınızı bulmanıza yardımcı olabilir miyiz? ara

SGK işitme cihazı için ne kadar ödeme yapıyor?

SGK işitme cihazları için zaman zaman artırımlar yapmakla birlikte güncel olarak işitme cihazı için ödediği tutar 1012,50 TL dir. Sosyal güvenlik kurulu çalışanlar için işitme cihazı alımında 810 TL ödemektedir. İşitme cihazı fiyatlarını etkileyen pek çok faktör bulunmaktadır. SGK işitme ödeme yapacağı işitme cihazı için asgari özellikler belirtmiş ve hâlihazırda emekliler için 1012,50 TL ödemektedir.

SGK işitme cihazı için emeklilere 1012,50 TL ödeme yapmaktadır.

SGK işitme cihazı için emeklilerin bakmakla yükümlü olduğu 4 yaşından küçük çocuklar için 1822,50 TL ödeme yapmaktadır.

SGK işitme cihazı için emeklilerin bakmakla yükümlü olduğu 5-12 yaş aralığındaki çocuklar için 1620,00 TL ödeme yapmaktadır.

SGK işitme cihazı için emeklilerin bakmakla yükümlü olduğu 13-18 Yaş aralığındaki çocuklar için 1518,75 TL ödeme yapmaktadır.

İşitme cihazı için SGK çalışanlara 810 TL ödemektedir.

İşitme cihazı için SGK çalışanların bakmakla yükümlü olduğu 4 yaşından küçük çocuklara 1458.00 TL ödeme yapmaktadır.

İşitme cihazı için SGK çalışanların bakmakla yükümlü olduğu 5-12 yaş aralığındaki çocuklar için 1296,00 TL ödeme yapmaktadır.

İşitme cihazı için SGK çalışanların bakmakla yükümlü olduğu 13-18 yaş aralığındaki çocuklar için 1215,00 TL ödeme yapmaktadır.

SGK işitme cihazı ödemesini vatandaşa değil sözleşme yaptığı işitme cihazı satış ve uygulama merkezlerine yapmaktadır. İşitme cihazı fiyat aralıkları değişkendir. Siser işitme merkezlerinin SGK ile sözleşmesi vardır. SGK kapsamında işitme cihazı almak isteyen kişiler Türkiye genelindeki Siser işitme merkezlerini ziyaret ederek detaylı bilgi alabilir ve işitme cihazı denemesi yapabilirler.

İşitme cihazı SGK ödemeleri için 81 ildeki SGK il müdürlüklerinde de güncel bilgi alınabilir veya sağlık uygulama tebliği incelenebilir.

Geçmiş geri ödemenizin tarihini öğrenmek ya da mevcut geri ödemenizi takip etmek için:

e-Devlet’e girin veya SGK ile iletişime geçin

Paylaş :