KAPAT

Aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.

close
randevuBilgi Al
bize-ulasBize Ulaş
Takipte kalın!
Aradığınızı bulmanıza yardımcı olabilir miyiz? ara
03 Ağustos 2017

Si-ser İşitme Sektörün gelişmesine önemli katkı sağlıyor

Ülkemizde işitme cihazı kullanımı, ihtiyaca göre ne yazık ki gelişmiş ülkelere göre geridedir. Bizler duymayarak sorun yaşarken başkaları duyarak mutlu olmaktadır. İşitme sorunu yaşayanların ve duyma kaybı olanların işitme cihazlarıyla tanışmaları için Si-Ser 2000 yılından beri hem görsel hem yazılı basını kullanarak ihtiyaç sahibi insanlarımızın cihaz kullanmaları için çalışmalar yapmaktadır.

Mutlu toplum sağlıklı toplumdur, duymayan toplum sağlıklı toplum olamaz. Toplumumuzda milyonlarca insan duyma-yarak yaşarken teknolojiden ve teknolojinin faydalarından bihaberdir. İşitme cihazlarının kullanımı gelişmiş ülkelerde hızla yayılırken diğer ülkelerde ne yazık ki yavaş ilerlemektedir. Kullanım kültürü, sosyal yaşam isteği, sosyalleşmek ve toplumla diyalog içinde kalmak ve başkasına saygı duymak bu kültürün bir parçasıdır. İşitme kaybı sorunu yaşamak ayıp değil, çözüm olduğu halde kullanmamak ayıptır. Çünkü işitme kaybı yaşayan kişilerle temas içinde olan insanları zora sokarak iletişim sağlamaya çalışmak ayıptır. İnsanlar işitme kaybı olan kişilerin cihaz kullanarak kendileriyle rahat iletişim kurabilmeyi beklerler. Kültür seviyesi yüksek ülkenin insanları böyle düşünürler, geri kalmış ülkenin insanları ise hala cihazı kullanıp kullanmamayı düşünmekle meşguldürler.

Si-Ser’in en büyük uğraşılardan birisi işitme cihazı kullanım kültürünü yaygınlaştırmak, ülkemizde yaşayan ve işitme sorunu olan her bireyi, var olan tüm seslerden haberdar etmek güven ve mutluluk içinde yaşamlarına katkı sunmaktır.

Kısaca özetlersek;

  • 1999’dan beri tüm şubelerinde ücretsiz işitme testleri yaparak.
  • Yazılı ve görsel basında halkımızı sürekli bilgilendirerek.
  • Sağlıklı bir anlayışın gelişmesine toplumsal katkı sunarak.
  • Sektöre işitme cihazları konusunda yetkinleştirme eğitimleri vererek.
  • İşitme cihazı kullanıcılarının cihazlarından en iyi randımanı almaları için, bir yıl boyunca ücretsiz kontrol imkanı sunarak
  • Si-Ser grup olarak eğitimli uzman gençlerimizin yetişmesi için bölgesel ve uluslararası çalışmalar yaparak
  • Uluslararası sisteme entegre olması için eğitim derneği olan İCAAD‘A üye olarak maddi ve manevi destek sağlamaktadır.
Paylaş :