KAPAT

  Aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.

  close
  İletişim İçin Tıklayın
  whatsapp
  Aradığınızı bulmanıza yardımcı olabilir miyiz? ara

  İşitme Cihazı Pili

  Kullanacağınız işitme cihazının ömrü satın aldığınız işitme cihazı pili ile doğrudan orantılıdır. Yanlış pil kullanarak işitme cihazına zarar verebilirsiniz. Si-Ser İşitme merkezlerinde en kaliteli işitme cihazı pillerini temin edebilirsiniz.

  İşitme cihazları için üretilen 1.45V işitme cihazı pili kullanılmalıdır. Cihazların büyüklüğüne göre 10, 13, 312, 675 ve az kullanılmakla beraber 5’lik piller kullanılmaktadır. Piller, cihazların enerji tüketimine göre yaklaşık 7 gün ile 30 gün dayanmaktadır. Yukarıda modelleri belirtilen pillerden ancak 675 model olan büyük piller şarj olabilmektedir. Şarjlı pil kullanıldığında, şarj makinesi ile 2-3 adet şarj olabilen pillerden alınmalıdır. Şarjlı pillerin, şarj müddeti yaklaşık 14 saattir. Her şarjlı pilin kullanım süresi ise yaklaşık 10 saattir.

  Ayrıca, son yıllarda lityum piller kullanıldığından dolayı şarj edilebilmektedir. Üreticiler bazı ürünlerinde lityum pil kullanmaya başlamıştır.

  Pilin + işareti olan yüzü, pil yuvasındaki + işareti ile üst üste gelecek şekilde yerleştirilmesi gerekir. Eğer yerleşmiyor ise takmaya çalışıp pil kapağını zorlamayınız.

  İşitme Cihazı Pil Çeşitleri